Tag Archives: LDK

LDK: Jo koalicion parazgjedhor me AKR

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) përgënjeshtëron lajmin se “përmbajtja e takimeve të Kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa dhe Presidentit të Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli, ka pasur të bëj me formimin e koalicioneve parazgjedhore”. “…Insistim i LDK-së, asnjëherë nuk ka qenë për koalicion parazgjedhor me këtë parti (AKR), …

Lexo më shumë

LDK fajëson Qeverinë për ngjarjet në UP

ldk

Lidhja Demokratike e Kosovës, konsideron se ngjarjet e fundit në Universitetin e Prishtinës, janë të papranueshme dhe se tashmë fajtore e vetme është Qeveria e Kosovës, e cila nuk ka vullnet që ta tejkalojë situatën. “Lidhja Demokratike e Kosovës, nëpërmjet Grupit parlamentar të saj, në bashkëpunim me Grupet parlamentare të …

Lexo më shumë

LDK: Të hetohet MPJ-ja

LDK_InfoGlobi

‘MPJ ka qenë, dhe vazhdon të jetë, një shembull i keq i keqpërdorimeve’ kështu u tha sot në konferencën që mbajti Lidhja Demokratike e Kosvoës (LDK). “Raportet e fundit te ZAP (Zyrës së Auditorit të Përgjithshëm të Kosovës) dëshmojnë shkeljet financiare në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe atë të …

Lexo më shumë