Tag Archives: LDK

Këto janë 10 orientimet programore ekonomike të LDK-së për nivelin lokal

lumir abdixhiku_infoglobi

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka shpalosur të shtunën orientimet e saj programore të fushës së ekonomisë për Zhvillimin Ekonomik Lokal. Në platformën që u shpalua nga deputeti i LDK-së , Lumir Abdixhiku janë reshtuar dhjetë pika programore. 1. Zhvillimi dhe funksionalizimi i zonave ekonomike 2. Rishikimi i taksave komunale …

Lexo më shumë

Alternativa publikon Marrëveshjen e saj me LDK-në , DOKUMENT

Sundimi i ligjit, zhvillimi ekonomik, reforma e administratës publike dhe politika rajonale dhe ndërkombëtare, janë katër shtyllat e qeverisjes mbi të cilat u nënshkrua marrëveshja e koalicionit parazgjedhor ndërmjet LDK-së dhe Alternativës. InfoGlobi ju sjell të plotë dokumentin e nënshkruar nga liderët e dy subjektëve politik, Isa Mustafës dhe Mimoza …

Lexo më shumë

Mustafa: Pas dështimit të turit të dëgjimit, PDK filloi turin e votës

Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, ka thënë  se PDK ka dështuar edhe në qeverisje ndërsa tash pas dështimit të “Turit të dëgjimit” ka nisur “turi i votës”. Sipas Mustafës, PDK po paralajmëron vendime të mëdha pasi është dorëzuar para AAK’së duke e kandiduar Ramush Haradinajn për Kryeministër. “Pasi dështoi në …

Lexo më shumë