Tag Archives: LDK

LDK-ja s’e voton buxhetin

ldk , deputetet, buxheti, abrashi

Arban Abrashi, deputet i Lidhjes Demokratike të Kosovës ka thënë se ky subjekt nuk do ta votojë buxhetin. “LDK ka rezervat dhe vërejtjet e veta për buxhetin. Nuk besojmë që ky buxhet i sjellë zhvillim vendit, prandaj nuk do të jemi pjesë. Le të mbetet çështje e koalicionit”, ka thënë …

Lexo më shumë

LDK : Lista Serbe pa kërkuar diçka nuk e voton demarkacionin

ldk ne kuvend

Një marrëveshje e mundshme e kryeministrit Ramush Haradinaj me Listën Serbe për demarkacionin, mund të lëkundë votën e Lidhjes Demokratike të Kosovës për këtë çështje. Deputetja e kësaj partie, Valentina Bunjaku-Rexhepi kërkon transparencë rreth marrëveshjes me deputetët serbë. Sipas saj, Lista Serbe pa kërkuar diçka nuk e voton demarkacionin. “Në …

Lexo më shumë