Tag Archives: LDK

Largohet përigjithmonë!

sabri hamiti, ldk

Ka qenë njëri prej themeluesve të LDK’së. Mik i Ibrahim Rugovës. Është plagosur më 1998 në derë të banesës në lagjen Dardania në Prishtinë Ish-Nënkryetari i LDK’së, Sabri Hamiti ka vendosur të mos jetë pjesë e strukturave të LDK’së. Ai sot është zgjedhur në Këshillin e Përgjithshëm. Mirëpo, ka kërkuar …

Lexo më shumë

Tahiri nuk përjashton mundësinë që LDK ta nominojë Kryeministrin

ramush tahiri

A mund të ndodhë rotacioni institucional ne Kosovë, si parashohin disa ekspert e njohës të çështjeve juridike e politike që Hashim Thaçi të bëhet Kryeministër e Isa Mustafa President i Republikës së Kosovës sipas politikologut e analistit shumë vjeçar Ramush Tahiri. “Mundet kjo të ndodhë duke respektuar plotësisht dispozitat ligjore …

Lexo më shumë

Kandidatët për liderin e LDK-së shpalohen me 3 gusht; Prononcohet Mustafa

isa mustafa

Lidhja Demokratike e Kosovës në mbledhjen e sotme ka diskutuar për shpërbërjen e Kuvendit të Kosovës dhe zgjedhjet e brendshme partiake. Zyrtarë të kësaj partie thanë se ende nuk kanë pranuar ftesë nga presidenti Hashim Thaçi për konsultime për datën e zgjedhjeve të parakohshme. Në një konferencë për media, nënkryetari …

Lexo më shumë