Tag Archives: LDK

LDK, VV e PDK garojnë si të vetme, në garë të gjitha komunitetet

KQZ

Janë dorëzuar të gjitha listat e partive politike lidhur me zgjedhjet e jashtëzakonshme që do të mbahen në Kosovë. Tri partitë e mëdha, PDK, LDK dhe VV, shkojnë vetëm në zgjedhje Negociatat e të gjitha partive politike në vend për koalicion parazgjedhor kanë përfunduar. Lidhja Demokratike e Kosovës, Partia Demokratike e Kosovës …

Lexo më shumë

Shala: Vjosa, kryeministre e Kosovës; Me PDK-në s’ka koalicion

kujtim shala, vjosa osmani, xhafer tahiri, ldk, vv, zgjedhjet 2019, kqz, kosova

Çështja është si do të bashkëpunojmë në të ardhmen me partnerin tonë të të deritashëm të opozitës, pra Vetëvendosjen. Partia me të cilën nuk ka bashkëqeverisje është Partia Demokratike e Kosovës. Ky është vendim i Këshillit të Përgjithshëm të PDK-së.  Kështu deklaroi në emisionin debat të RTK-së, Kujtim Shala nga …

Lexo më shumë

Qeveria e dorëhequr nuk ka të drejtë emërimi të ambasadorëve të rinjë

avdullah hoti

InfoGlobi ju sjell reagimin e Avdullah Hotit, shefit të deritashë të grupit parlamentar të LDK-së për emërimet e fundit të ambasadorëve. Reagimi Lidhja Demokratike e Kosovës shpreh shqetësimin për emërimet e kundërligjshme të ambasadorëve, që së fundi i ka bërë Qeveria e dorëhequr. Me këto veprime, Ministri i dorëhequr i …

Lexo më shumë