Ballina / Tag Archives: Kurti

Tag Archives: Kurti

Kurti: 80 deputetë iu bashkuan tradhëtisë së Hashim Thaçit

lajmi i fundit

“Sot 80 deputetë të Republikës së Kosovës iu bashkuan tradhëtisë së Hashim Thaçit, iu bashkuan krimit të Murat Mehës, iu bashkuan shkeljes të kushtetutës dhe integritetit territorial të Kosovës dhe iu bashkuan dhunës policore të deputetëve të Vetëvendosjes që u përjashtuan nga seanca”, ka deklaruar Albin Kurti, lideri i Vetëvendosjes, …

Lexo më shumë

Kurti: Tokën nuk e japim

Albin Kurti

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, një ditë para mbajtjes së seancës për demarkacionin e kufirit me Malin e Zi, ka vlerësuar se 8200 hektarët nuk janë as tokë e Rusisë, as e BE-së, por janë në skajin perëndimor të Kosovës së orientuar kah perëndimi, te BE-ja dhe NATO-ja dhe …

Lexo më shumë