fbpx

Tag Archives: Kryeministri

Pse u shkarkua ministri Nenad Rikalo

nenad rikalo

Njëri nga ministrat përmes të cilit Partia Socialdemokrate (PSD) zgjodhi ta kushtëzojë qeverinë Haradinaj në mënyrë që të miratohej buxheti për vitin 2019, ishte Nenad Rikalo – i shkarkuar dje nga pozita e ministrit të Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural. Ish-ministri që vjen nga radhët e Listës Serbe që nga …

Lexo më shumë

Haradinaj takohet me Kryeministren e Britanisë dhe zyrtarët tjerë

may dhe haradinaj

Kryeministri Ramush Haradinaj është pritur në një takim zyrtar nga kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May, me të cilën ka biseduar për marrëdhëniet ndërmjet dy shteteve mike, të drejtën e Kosovës në planin ndërkombëtar dhe çështjen e bisedimeve me Serbinë. Haradinaj falënderoi kryeministren May për mbështetjen historike dhënë Kosovës …

Lexo më shumë

Kryeministri i Malit të Zi sot në Prishtinë

kryeministri, markoviq, mali i zi, demarkacioni

Kryeministri i Republikës së Malit të Zi, Dushko Markoviq sot do të vizitojë Republikën e Kosovës. Fillimisht në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës, Kryeministri Markoviq do te pritet nga Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj, ambasadori i Malit të Zi në Kosovë, Ferhat Dinosha dhe ambasadori i Republikës së Kosovës në Malin e Zi, …

Lexo më shumë

Mustafa me Hoyt Yee: Demarkacioni të ratifikohet

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka zhvilluar një bisedë telefonike me zëvendës ndihmës sekretarin amerikan të shtetit të SHBA-ve, Hoyt Yee. Kryeministri Mustafa dhe z.Yee kanë biseduar për zhvillimet në Kosovë. Kryeministri Mustafa e falënderoi për përkrahjen e pazëvendësueshme të SHBA-ve për Kosovën, duke theksuar përkushtimin e Qeverisë …

Lexo më shumë