fbpx

Tag Archives: Kruasan

Kruasan

Kruasanët janë një ushqim i preferuar nga gjithë grupmoshat. Përbërësit 1 kg miell 600 gr gjalpë 40 gr maja birre 250 gr ujë (i vakët) 150 gr sheqer kane 6 copë vezë 15 gr kripë qumësht Përgatitja 1 Përziejmë 500 g gjalpë me 50 g miell dhe formojmë një brumë …

Lexo më shumë