Ballina / Tag Archives: kriptovaluta

Tag Archives: kriptovaluta

Çdo 30 sekonda më shumë se Zvicra

bitcoin, kriptovaluta, zvicra, energjia

Bitcoins konsumon 0,27% të energjisë elektrike  Bitcoin, kriptovaluta më e popullarizuar, konsumon më shumë energji elektrike se disa vende të ndryshme të botës. “Miniera”, sistemi i përdorur për të lëshuar bitcoins përmes fuqisë informatike të shumë kompjuterëve të shpërndarë në të gjithë globin, kërkon 60,45 terawatt orë energji në vit, …

Lexo më shumë

Banka gjermane ofron llogari të dedikuara për kriptovaluta

solaris_bank

Banka gjermane Solarisbank lansoi një shërbim të ri bankar i cili ka në fokus klientët e kriptovalutave dhe të teknologjisë Blockchain. I quajtur Blockchain Factory, është një shërbim menaxhimi financiare për ato kompani operacionet e të cilave lidhen me kriptovalutat ose teknologjinë Blockchain. Një prej shërbimeve që ofron “Blockchain Factory” …

Lexo më shumë

Wozniak: Bitcoin dhe Blockchain arrijnë potencialin e plotë në një dekadë

Steve_Wozniak

Bashkëthemeluesi i Apple, Steve Wozniak, ka komentuar pozitivisht për kriptovalutat dhe teknologjinë e blockchain në fjalimin e tij të hapjes në Kongresin Botëror WeAreDevelopers 2018 në Vjenë të Austrisë. Sipas një raporti nga Cointelegraph auf Deutsch E mërkurë, 16 maj, Wozniak e konsideron “blockchain” një “ide të madhe”. Ai më …

Lexo më shumë