fbpx

Tag Archives: kqz

10 vite 31 milionë euro

kqz

Zgjedhjet e 6 tetorit të këtij viti janë zgjedhjet më të shtrenjta parlamentare në 10 vite shtet Mbi 31 milion euro janë harxhuar për organizimin e zgjedhjeve në Kosovë që prej pas Pavarësisë, duke përfshirë këtu zgjedhjet parlamentare dhe zgjedhjet lokale, sipas të dhënave të KQZ-së Sipas të dhënave të …

Lexo më shumë

Shala: Vjosa, kryeministre e Kosovës; Me PDK-në s’ka koalicion

kujtim shala, vjosa osmani, xhafer tahiri, ldk, vv, zgjedhjet 2019, kqz, kosova

Çështja është si do të bashkëpunojmë në të ardhmen me partnerin tonë të të deritashëm të opozitës, pra Vetëvendosjen. Partia me të cilën nuk ka bashkëqeverisje është Partia Demokratike e Kosovës. Ky është vendim i Këshillit të Përgjithshëm të PDK-së.  Kështu deklaroi në emisionin debat të RTK-së, Kujtim Shala nga …

Lexo më shumë