fbpx

Tag Archives: Kosovë – Serbi

Trumpi merr pjesë në ceremoninë e nënshkrimit të marrëveshjes Kosovë – Serbi

Sipas një njoftimi të Shtëpisë së Bardhë, presidenti amerikan, Donald Trump, takohet të premten në mëngjes me kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në një ceremoni nënshkrimi me ta, si edhe në një takim trepalësh. Njoftimi i së enjtes në mbrëmje i Shtëpisë së Bardhë …

Lexo më shumë