fbpx

Tag Archives: Kosova

Vazhdon miqësorja Kosova vs. Haiti

futboll, ndryshimet klimatike, topi

E plotësuar: Ka nisur pjesa e dytë e ndeshjes miqësore Kosova- Haiti. Kombëtarja kosovare ka pasur shumë raste në pjesën e parë dhe ka luajtur mjaftë mirë, megjithatë ndeshja ka përfunduar pa lojëra. Interesim të madh për të ndjekur miqësoren Kosovë-Haiti, kanë shprehur edhe shumë persona me aftësi të kufizuata. …

Lexo më shumë

Dialogu Prishtinë-Beograd më 28 janar

Ministri i Jashtëm i Serbisë Ivica Daçiq

 Kryeministri i Serbisë Ivica Daçiç ka thënë se më 28 janar do të vazhdojë dialogu në mes Beogradit dhe Prishtinës në Bruksel. “Me përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Evropian Catherine Ashton jemi pajtuar që dialogun ta vazhdojmë më 28 janar”, tha ai në Beograd. Daçiç vlerësoi se vazhdimi i dialogut …

Lexo më shumë

KS sot shqyrtohet raporti për Kosovën

OKB

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara do të diskutojë sot për Kosovën në raportin e rregullt tremujor të cilin do ta paraqesë Sekretari i Përgjithshëm i KB së,  Ban ki Moon. Raporti pritet të trajtojë situatën e përgjithshme të sigurisë me një vështrim edhe për zgjedhjet, përfshirë edhe veriun …

Lexo më shumë