fbpx

Tag Archives: Kosova. marrëeshjet

Përfundon takimi Shqipëri – Kosovë, këto janë marrëveshjet e Korçës

Pas takimit të dy qeverive, asaj të Shqipërisë dhe të Kosovës të mbajtur të hënën në Korçë, nën drejtimin e dy kryeministrave, z. Edi Rama dhe Ramush Haradinaj, kanë nënshkruar mbi 10 marrëveshje ndërqeveritare. InfoGlobi ju sjell të plotë listën e marrëveshjeve bilaterale të nënshkruara në kuadër të partneritetit strategjik …

Lexo më shumë