fbpx

Tag Archives: korriku

Gëzuar Amerikë!

usa, pavaresia, korriku

Në 243 vjetorin e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara, Garda Ceremoniale e FSK-së bënë ngritjen e flamurit amerikan në sheshin që mban emrin e ish-presidentit, Bill Clinton Aktiviteti organizohet nga Shoqata “Miqtë e Amerikës” dhe pritët të fillojë në ora 11:00. Ndërsa në ora 18:00 do të përurohet ndërtesa e …

Lexo më shumë