fbpx

Tag Archives: koretë

Dy Koretë po rrëshqasin drejt luftës

Koreja e Jugut ka kryer një stërvitje raketash që simulon një sulm në vendin bërthamor të Koresë së Veriut, si kundërpërgjigje ndaj testit të gjashtë të Penianit. Ushtrimi i zhvilluar live ka përfshirë raketa balistike të nisura nga avionët luftarakë dhe nga toka. Ky ushtrim erdhi pasi shefi i mbrojtjes …

Lexo më shumë
error: Content is protected !!