fbpx

Tag Archives: Koreja Veriore

Koreja Veriore: Lufta bërthamore mund të shpërthejë në çdo moment

trump dhe koreja e veriut

Koreja Veriore ka paralajmëruar mbrëmë se “lufta bërthamore mund të shpërthejë në çdo moment”. Kjo deklaratë erdhi pak pas fillimit të stërvitjeve ushtarake të përbashkëta detare nga SHBA-të dhe Koreja Jugore. Ushtrimet ushtarake, siç është raportuar më heret, po mbahen pranë bregdeteve lindore dhe perëndimore të Gadishullit Korean. Zv/ambasadori i …

Lexo më shumë