Tag Archives: Korea e Veriut

Korea e Veriut vodhi dy miliardë dollarë

korea e veriut, kim jong un, shba

Përmes sulmeve kibernetike ndaj bankave dhe këmbimeve të kriptovalutave Sipas një raporti të Kombeve të Bashkuara, Koreja Veriore i ka shfrytëzuar sulmet e sofistikuara kibernetike në masë të gjerë për të vjedhur para nga bankat dhe nga këmbimi i kriptovalutave. Në këtë mënyrë, sipas raportit, ky shtet i ka grumbulluar …

Lexo më shumë

Strategjia e frikshme e Trumpit mbi Korenë e Veriut

Nicholas Kristof

Përmes fjalimeve dhe përmes Twitter-it, ai po përshkallëzon një konflikt dhe trumbeton opsionet ushtarake ndërsa insiston që objektivi i denuklearizimit është i paarritshëm, që taktikat e presionit kinez jorealë dhe një premisë e brishtësisë së regjimit që është mendim i dëshiruar. Kështu pikërisht nisin luftërat. Autor: Nicholas Kristof Vetëm në …

Lexo më shumë