fbpx

Tag Archives: konsullata

Mbyllja e konsullatave në SHBA, reagon Rusia

konsullata

Ministri rus i Punëve të Jashtme, Sergei Lavrov, shprehu sot keqardhje për përshkallëzimin e tensioneve mes Moskës dhe Uashingtonit, të filluar nga SHBA-ja, pas mbylljes së konsullatës ruse në San Francisko si dhe të dy anekseve të shërbimeve të saj në Uashington dhe Nju Jork. “Ministri shpreh keqardhje për përshkallëzimin …

Lexo më shumë