fbpx

Tag Archives: konferenca

Vetëvendosje: Dënimet e aktivistëve tonë janë politike

vetevendosje, denimet,konferenca

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri gjatë një konference të jashtëzakonshme për media ka thënë se dënimi që sot Gjykata Themelore e Prishtinës shqiptoi për aktivistët e Vetëvendosjes, është një dënim ‘kryekëput politik’. “Dënimi i sotëm i katër aktivistëve të Vetëvendosjes si dhe pastaj burgosja e tre prej tyre, nga …

Lexo më shumë