fbpx

Tag Archives: kompetencat

Haradinaj i drejtohet kushtetueses. Megjithatë, dorëzon kërkesën për interpretim

haradinaj i drejtohet kushtetueses

Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj, ka njoftuar se sot ka dorëzuar në Gjykatën Kushtetuese kërkesën për interpretim të aktit të dorëheqjes së tij nga posti i kryeministrit dhe definimin e kompetencave dhe funksionimit të Qeverisë pas këtij akti. Ai përmes një postimi në Facebook, thotë se qëllimi i kërkesës është, …

Lexo më shumë

A janë legjitime vendimet e Qeverisë pas dorëheqjes

kosova, qeveria, ap

Edhe pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga pozita e kryeministrit, Qeveria e Kosovës, përkatësisht ministritë përkatëse të saj, kanë vazhduar punën duke marrë edhe vendime për çështje të ndryshme. Në Qeveri thonë se vendimet janë në harmoni me kompetencat dhe përgjegjësitë e një qeverie në dorëheqje. Por, këto vendime po konsiderohen si …

Lexo më shumë