Ballina / Tag Archives: koalicionet

Tag Archives: koalicionet

PSD VS AAK

aak,psd, koalicionet,

Ska zgjedhje, por ka bisedime për koalicione Tash kur duket se zgjedhjet janë të pashmangshme në vend, partitë kanë nisur diskutimet për koalicionet parazgjedhore. Visar Ymeri, nënkryetari i Partisë Socialdemokrate, ka thënë se PSD pragun mund ta kalojë edhe e vetme, por thotë se janë të gatshëm për koalicione me …

Lexo më shumë

Zgjedhjet, sfidë për partitë qe keqpërdoren shtetin për përfitime

Blerim Burjani

Këto parti politike si LDK dhe VV duhet të gjejnë mundësinë e një koalicioni parazgjedhor, përndryshe do të jetë vështirë që të ballfaqohen me PDK-në dhe pjesën tjetër. PDK  ka synime tjera, që së bashku me AAK-në , të përçajnë pjesën tjetër të subjekteve politike. Shkruan: Blerim Burjanië Partitë që …

Lexo më shumë