fbpx

Tag Archives: koalicione

Konfirmohet koalicioni AAK-PSD, në Aleancë vetëm 2 abstenime gjatë votimit

Ramush Haradinaj

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, pas mbledhjes së Këshillit Drejtues të partisë, ka konfirmuar se është dakorduar me shumicë votash që të shkohet në koalicion parazgjedhor me PSD-në e Shpend Ahmetit. “Është votuar në shumicë votash dhe me dy abstenime marrëveshja për koalicion parazgjedhor me PSD-në. Kjo marrëveshje i ka …

Lexo më shumë

AAK e mirëpret takimin me Mustafën, takimi pritet të ndodh sot

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa, u ka bërë ftesë për takim AAK-së, PSD-së e Nismës Socialdemokrate. Përderisa, Shpend Ahmeti u përgjigj pozitivisht, njësoj po deklarohet edhe partia e kryeministrit në dorëheqje, AAK-ja. Deputeti i kësaj partie, Muharrem Nitaj, thotë se ky takim mund të zhvillohet pa asnjë problem. Deputeti Muharrem …

Lexo më shumë