fbpx

Tag Archives: koalicion

Mustafa: Nuk ka marrëveshje LDK-VV, pas zgjedhjeve jemi të hapur

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka përjashtuar mundësinë e një marrëveshjeje me Vetëvendosjen për të shkuar në zgjedhjet e 11 qershorit me një listë të përbashkët. Megjithatë, ai nuk e ka përjashtuar mundësinë që pas zgjedhjeve të bisedohet me Vetëvendosjen për të arritur ndonjë marrëveshje për bashkëqeverisje, …

Lexo më shumë

LDK: Jo koalicion parazgjedhor me AKR

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) përgënjeshtëron lajmin se “përmbajtja e takimeve të Kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa dhe Presidentit të Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli, ka pasur të bëj me formimin e koalicioneve parazgjedhore”. “…Insistim i LDK-së, asnjëherë nuk ka qenë për koalicion parazgjedhor me këtë parti (AKR), …

Lexo më shumë