fbpx

Tag Archives: kisha

Rrufeja godet kishën, 16 të vdekur

kisha rrufeja

Të paktën 16 vetë u vranë dhe dhjetëra të tjerë u plagosën pasi rrufeja goditi një kishë adventiste të Ditës së Shtatë në Ruandë, tha një zyrtar lokal të dielën. Katërmbëdhjetë viktima vdiqën në vend pasi rrufeja goditi kishën në lagjen Nyaruguru në provincën jugore të shtunën, njofton AFP, përcjell …

Lexo më shumë
error: Content is protected !!