fbpx

Tag Archives: Kim Jong Un

Korea e Veriut vodhi dy miliardë dollarë

korea e veriut, kim jong un, shba

Përmes sulmeve kibernetike ndaj bankave dhe këmbimeve të kriptovalutave Sipas një raporti të Kombeve të Bashkuara, Koreja Veriore i ka shfrytëzuar sulmet e sofistikuara kibernetike në masë të gjerë për të vjedhur para nga bankat dhe nga këmbimi i kriptovalutave. Në këtë mënyrë, sipas raportit, ky shtet i ka grumbulluar …

Lexo më shumë