fbpx

Tag Archives: kallëzim penal

Kallëzimi penal i Vetëvendosjes ndaj Presidentit Thaçi

thaci kurti vetevendosje pdk

Lëvizja “Vetëvendosje” ka dorëzuar në Prokurorinë Speciale një kallëzim penal ndaj presidentit të Kosovës Hashim Thaçit, duke e akuzuar atë për “Shkelje të rëndë” dhe “Tradhti ndaj vendit” në çështjen e demarkacionit të kufirit me Malin e Zi. Deputetja e “Vetëvendosjes”, Albulena Haxhiu, ka konfirmuar para gazetarëve se në mëngjesin …

Lexo më shumë