fbpx

Tag Archives: jonida

Jonida kualifikohet për finalen

jonida, eurovision 2019

Shqipëria ka arritur që të kualifikohet për në natën finale të “Eurovision 2019”. Këngëtarja Jonida Maliqi ka përfaqësuar denjësisht shtetin shqiptar me interpretimin e këngës “Ktheju Tokës”, të cilën e këndoi në gjuhën shqipe. Shqiptarët nga diaspora kanë mundësinë të votojnë për artisten shqiptare, dhe këtë mund ta bëjnë deri …

Lexo më shumë