Tag Archives: Johanes Hahn

Hahn: 2025, viti i Ballkanit

Johanes Hahn

Në konferencën e përbashkët për shtyp në Bruksel me shefen e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini dhe kryetaren e qeverisë serbe, Ana Brnabiq, komisioneri i zgjerimit, Johannes Hahn përmendi për të parën herë një datë konkrete të mundshme aderimi. Serbia dhe i gjithë rajoni, deklaroi ai, mund t’i bashkohen bllokut europian …

Lexo më shumë