Tag Archives: Ivanoviq

Syla: Po punojmë në rastin e Ivanoviqit

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Mitrovicë, Shyqri Syla në një prononcim për Telegrafin tha se janë duke punuar intensivisht dhe krejt angazhimet janë në zbulimin e kryesve të vrasjes së Oliver Ivanoviqit. Syla theksoi se janë dhënë urdhëresat për ekzaminimin e kamerave dhe veturës së djegur dhe po presin raportin …

Lexo më shumë

Ivanoviq varroset sot në Beograd

Ivanoviq

Lideri i Iniciativës Qytetare “Liria, Demokracia, Drejtësia” në Kosovë, Oliver Ivanoviq, do të varroset sot në Beograd. Ivanoviq është vrarë të martën para zyrës së tij në Mitrovicën e veriut. Funerali do të nisë në orën 12:30 në Kishën Ortodokse Serbe në kompleksin e varrezave “Novo Groblje” të Beogradit. Vëllai …

Lexo më shumë

Surroi: Dikush nga deputetët tanë duhet të shkojë në varrimin e Ivanoviqit

surroi, ivanoviq

Analisti dhe publicisti, Veton Surroi, thotë se në varrimin e Oliver Ivanoviqit pjesëmarrës do të duhej të jetë një delagacion parlamentar (pozitë e opozitë) nga Kosova. Pjesëmarrja e një delegacioni parlamentar nga Kosova në varrimin e ish-deputetit Oliver Ivanoviqit, “Gatishmëria për të qëndruar mbi dallimet politike dhe konfliktit të pambaruar”, …

Lexo më shumë