Tag Archives: itali

Tërmet në Itali, mbyllen shkollat

Një lëkundje tërmeti me magnitudë 4.7 u regjistrua rreth orës 5.11 në Itali, në zonën e Macerata-s, raporton TG.com, sipas të dhënave të Institutit Kombëtar të Gjeofizikës dhe Vulkanologjisë. Lëkundjet janë ndjerë edhe në zonën e Umbrias, por fatmirësisht nuk ka pasur të lënduar. Dëme materiale ka pasur në Pieve …

Lexo më shumë