Tag Archives: Iran

Tërmet në Iran – qindra të plagosur

Tërmet në Iran – qindra të plagosur

Një tërmet i fuqishëm prej 6.3 shkallësh, goditi një provincë në Iranin perëndimor, duke lënë pas vetes rreth 700 të plagosur, por nuk pati njoftime për të vdekur. Tërmeti goditi të dielën në provincën Kermanshah, afër kufirit me Irakun dhe u ndje deri në Bagdad. Zyrtarët lokalë i thanë televizionit …

Lexo më shumë