fbpx

Tag Archives: instagrami

Hulumtimet sygjerojnë se mediat sociale shkaktojnë probleme mendore

instagram selfie

Llogaritë adiktive të modeleve të fitnesit, të udhëtimeve ekzotike dhe momenteve të përsosura të fotografive shpesh nuk përputhen me jetët tona relativisht rutinore. Disavantazhi i shkaktuar nga ky hendek është se një numër i madh i hulumtimeve sugjerojnë se mediat sociale po kontribuojnë në problemet e shëndetit mendor si ankthi, …

Lexo më shumë