Tag Archives: Imer Mushkolaj

Një test për PDK’në

Për PDK’në, më i fortë se vullneti për ta rrëzuar qeverinë e Avdullah Hotit duket të jetë tundimi për t’iu bashkuar asaj. Në vend se të largojë një “qeveri mashtruese”, siç e ka cilësuar, mund të bëhet pjesë e një mashtrimi më të madh. Mbetet të shihet se si do …

Lexo më shumë

Një armatë badihavxhinjsh

imer-mushkolaj_infoglobi

Ndonëse ishte premtuar reformë në administratën shtetërore dhe reduktim i saj, qeveria e udhëhequr nga Ramush Haradinaj po vazhdon të mbushet zëvendësministra e këshilltarë. Në këto poste po rehatohen edhe njerëz që dështuan të zgjedhen kryetarë komunash dhe të tjerë që nuk ia dolën të bëhen deputetë. Miliona euro shpenzohen …

Lexo më shumë