Tag Archives: Hoti

Trumpi merr pjesë në ceremoninë e nënshkrimit të marrëveshjes Kosovë – Serbi

Sipas një njoftimi të Shtëpisë së Bardhë, presidenti amerikan, Donald Trump, takohet të premten në mëngjes me kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në një ceremoni nënshkrimi me ta, si edhe në një takim trepalësh. Njoftimi i së enjtes në mbrëmje i Shtëpisë së Bardhë …

Lexo më shumë

Qeveria e dorëhequr nuk ka të drejtë emërimi të ambasadorëve të rinjë

avdullah hoti

InfoGlobi ju sjell reagimin e Avdullah Hotit, shefit të deritashë të grupit parlamentar të LDK-së për emërimet e fundit të ambasadorëve. Reagimi Lidhja Demokratike e Kosovës shpreh shqetësimin për emërimet e kundërligjshme të ambasadorëve, që së fundi i ka bërë Qeveria e dorëhequr. Me këto veprime, Ministri i dorëhequr i …

Lexo më shumë