Tag Archives: Hitleri

Kur në fakt ka vdekur Hitleri ?

hitler

Hulumtimet e fundit shkencore kanë konfirmuar teorinë e pranuar se kreu i Gjermanisë naziste Adolf Hitler ka vdekur në vitin 1945, transmeton Anadolu Agency (AA). Një grup shkencëtarësh francezë studiuan fragmente të dhëmbëve të Hitlerit dhe kockave të nofullës që u ekspozuan në një muze në Moskë në vitin 2000. …

Lexo më shumë

Ofertë: Limuzina e Hitlerit

Më 17 janar do të shitet në ankand në SHBA një nga limuzinat e Adolf Hitlerit, me të cilën ai shfaqej në parada. Në shtetin amerikan të Arizonës ofrohet në ankand limuzina e Hitlerit, e prodhuar në firmën Daimler-Benz në Sindelfingen në periudhën 1938 – 1939. Fakti që automjeti që …

Lexo më shumë

Sebastian Kurz krahasohet me Hitlerin

Sebastian Kurz

Revista satirike gjermane Titanic në profilin e vet në Twitter ka publikuar fotografinë, e cila e krahason fituesin e zgjedhjeve parlamentare në Austri me Hitlerin, për çka u bë subjekt i hetimeve policore Në fotografi mund të shihet lideri i Partisë Popullore të Austrisë (OVP), Sebastian Kurz, në të cilën …

Lexo më shumë