fbpx

Tag Archives: hetime

Shkarkimet, Prokuroria nis hetimet në KRU ; Auditori: Ka dyshime për keqpërdorime

keqperdorim

Prokuroria Themelore në Prishtinë, ka nisur hetimet në Kompaninë Rajonale të Ujësjellësit “Prishtina”. Kjo pas konferencës së kryeministrit në detyrë Albin Kurti, dhe ministres së MEPTINIS, Rozeta Hajdari, të cilët i janë referuar gjetjeve të Auditorit Gjeneral të Kosovës, i cili ka nxjerr në pah dyshimet për mungesë kompetence e …

Lexo më shumë

Vdekje e dyshimtë në Drenas

Një person në Drenas, pas lëndimeve të marra është dërguar pa shenja jete në QKUK, bën të ditur policia. “Vdekjen e tij e ka konstatuar ekipi mjekësor. Lidhur me rastin janë njoftuar njësitë e hetuesisë rajonale dhe prokurori”- thuhet tutje në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës. Njoftohet se në …

Lexo më shumë

LDK: Të hetohet MPJ-ja

LDK_InfoGlobi

‘MPJ ka qenë, dhe vazhdon të jetë, një shembull i keq i keqpërdorimeve’ kështu u tha sot në konferencën që mbajti Lidhja Demokratike e Kosvoës (LDK). “Raportet e fundit te ZAP (Zyrës së Auditorit të Përgjithshëm të Kosovës) dëshmojnë shkeljet financiare në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe atë të …

Lexo më shumë