Tag Archives: Helga Shmid

Helga Shmid, viziton sot Kosovën

Helga Shmid

Sekretarja e Përgjithshme e Shërbimit Evropian për Veprim të Jashtëm (SHEVJ), Helga Shmid, do ta vizitojë sot Kosovën. Gjatë vizitës së saj, Sekretarja e Përgjithshme Shmid do të takohet me liderët politikë, duke përfshirë Presidentin Hashim Thaçi, kryeparlamentarin Kadri Veseli, kryeministrin Ramush Haradinaj, si dhe përfaqësuesit e partive politike Vetëvendosje …

Lexo më shumë