Ballina / Tag Archives: haradinaj

Tag Archives: haradinaj

Haradinaj: AAK i bashkohet LDK-së e VV-së për shpërbërje të Kuvendit

haradinaj homazhe te roki

Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj, në orët e hershme të ditës së sotme, ka deklaruar se si subjekt politik ende nuk kanë marr ftesë nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi për konsultime, teksa shprehu gatishmërinë e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës që t’i bashkohet LDK-së dhe Lëvizjes Vetëvendosje për shpërbërje …

Lexo më shumë

Haradinaj i drejtohet kushtetueses. Megjithatë, dorëzon kërkesën për interpretim

haradinaj i drejtohet kushtetueses

Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj, ka njoftuar se sot ka dorëzuar në Gjykatën Kushtetuese kërkesën për interpretim të aktit të dorëheqjes së tij nga posti i kryeministrit dhe definimin e kompetencave dhe funksionimit të Qeverisë pas këtij akti. Ai përmes një postimi në Facebook, thotë se qëllimi i kërkesës është, …

Lexo më shumë

Haga e Ramush Haradinaj

haga, haradinaj

Haradinaj ka bërë të ditur ditën e premte se në Hagë do të intervistohet në cilësinë e të dyshuarit Nëntë vite pas përfundimit të procesit gjyqësor ndaj tij në Hagë, ai ka marrë ftesë për t’u intervistuar sërish atje. Ramush Haradinaj dha dorëheqje nga pozita e Kryeministrit të Kosovës, të …

Lexo më shumë

Zyrtare: Haradinaj ia përcjell Kuvendit letrën e dorëheqjes

haradinaj

“Sot, kryeministri në dorëheqje i Qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dorëzuar në Kuvend zyrtarisht letrën e dorëheqjes së tij:, thuhet në njoftimin e përcjellur tek mediat nga Zyra për informim e kryeministrit. “Letra e dorëheqjes u është proceduar menjëherë anëtarëve të Kryesisë së Kuvendit dhe kryetarëve të grupeve parlamentare”, …

Lexo më shumë