Tag Archives: Hapsira

Trump: Njeriu duhet të shkojë sërish në Hënë, por edhe në Mars

Presidenti amerikan Donald Trump i kërkoi Administratës Kombëtare të Hapësirës të rigjallërojë programin e eksplorimit të hapësirës, që synon dërgimin e astronautëve amerikanë në Hënë dhe përfundimisht në Mars. Presidenti Trump e nënshkroi direktivën e re për agjencinë e hapësirës të hënën në Shtëpinë e Bardhë. “Presidenti ka vendosur të …

Lexo më shumë