Tag Archives: Halil Matoshi

Qeveria Haradinaj i përgjigjet ashpër “ultimatumit” të Thaçit për Demarkacionin

Haradinaj e Thaqi

Qeveria e Kosovës i është përgjigjur “ultimatumit” që ka dhënë presidenti i vendit, Hashim Thaçi për çështjen e Demarkacionit me Malin e Zi. Në një deklaratë këshilltari për media i kryeministrit, Halil Matoshi ka thënë se janë në pritje të të gjeturave të komisionit të ri për demarkacionin dhe pastaj …

Lexo më shumë