Tag Archives: haiti

Senatori plagos me armë gazetarin

senatori, journalist, assosiadet press, haiti, parlieament, primeminister

Kjo ndodhë para parlamentit kur vendi po provon zgjedhjen e kryeministrit Dy persona, përfshi një gazetar, janë plagosur pasi janë qëlluar nga një senator haitian, i cili hapi zjarr përpara parlamentit teksa vendi përpiqet të konfirmojë emërimin e kryeministrit të ri. Sheri Diw Nalio, një fotograf i Associated Press, u …

Lexo më shumë

Vazhdon miqësorja Kosova vs. Haiti

futboll, ndryshimet klimatike, topi

E plotësuar: Ka nisur pjesa e dytë e ndeshjes miqësore Kosova- Haiti. Kombëtarja kosovare ka pasur shumë raste në pjesën e parë dhe ka luajtur mjaftë mirë, megjithatë ndeshja ka përfunduar pa lojëra. Interesim të madh për të ndjekur miqësoren Kosovë-Haiti, kanë shprehur edhe shumë persona me aftësi të kufizuata. …

Lexo më shumë