fbpx

Tag Archives: Gjykata

Ekspertiza: Disa mesazhe të këshilltarit të Limajt janë falsifikuar

fatmir, limaj, gjykata

Disa mesazhe mes këshilltarit të Fatmir Limajt, Endrit Shala dhe biznesmenit Florim Zuka që janë prezantuar si fakte inkriminuese në rastin kundër Limajt që dyshohet për keqpërdorim të detyrës dhe krim të organizuar, janë vërtetuar të kenë qenë të falsifikuara. Në këtë proces gjyqësor Fatmir Limaj akuzohet për shpërdorim detyre …

Lexo më shumë

Anulohen 3 seanca ndaj ZVKM Fatmir Limaj

Fatmir Limaj, Nisma

Tri seanca të gjykimit të zëvendëskryeministrit Fatmir Limaj për krim të organizuar dhe shpërdorim detyre janë anuluar. Lajmin për anulim të tri seancave që ishin paraparë për tri ditë rresht e konfirmoi Sevdali Zejnullahu, avokati i Shpëtim Telakut, të akuzuarit tjetër të këtij procesi gjyqësor. Zejnullahu tha se ka pranuar …

Lexo më shumë