fbpx

Tag Archives: Gjykata Speciale

Kajtazi: Xhemail Mustafa dhe të tjerët u vranë sepse ishin kundërshtarë të PDK’së

vehbi kajtazi agk

Gazetari Vehbi Kajtazi ka folur në emisionin “Pressing”, në televizionin T7, për viktimat e pasluftës, për të cilat ende askush nuk ka dhënë përgjegjësi. Ai ka thënë se e pakta që shoqëria duhet të bëjë është të shfaqë respekt ndaj sistemit gjyqësor. Për Kajtazin, Partia Demokratike e Kosovës është parti …

Lexo më shumë

DW : Pse duhet një gjykatë speciale për krimet e luftës në Kosovë?

gjykata speciale ne hage

OKB vlerëson se institucioni kryesor ndërkombëtar i drejtësisë mbetet Gjykata Ndërkombëtare në Hagë. Në 20 vjetorin e krijimit, Sekretari i Përgjithshëm, António Guterres thekson mbështetjen që OKB i ka dhënë Gjykatës. Shkruan: Aida Cama / DW Nëse Gjykata ndërkombëtare në Hagë është institucioni më i rëndësishëm në sistemin ndërkombëtar të …

Lexo më shumë