Tag Archives: gjerman

Wadephul: Negociatat të mos ngecin në grindje për territor

Johann Wadephul cdu nenkryetar

Intervistë ekskluzive me DW me nënkryetarin e grupit parlamentar CDU/CSU në Bundestag për samitin e Berlinit, negociatat Serbi-Kosovë, zgjidhjen e krizës në Shqipëri dhe çeljen e negociatave të Shqipërisë me BE. Deutsche Welle: Zoti Wadephul, cili është vlerësimi juaj për samitin e Ballkanit Perëndimor në Berlin? Johann Wadephul: Samiti ishte shumë …

Lexo më shumë