fbpx

Tag Archives: germany

Tetëdhjetë vjet pas luftës

Gjermania i përkulet viktimave polake të tiranisë gjermane dhe kërkon falje Presidenti i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier i ka kërkuar falje Polonisë, për konfliktin më të përgjakshëm të historisë, gjatë një ceremonie në qytetin ku bombat e para ishin hedhur gjatë Luftës së Dytë Botërore, 80 vjet më parë. “Përkulem para …

Lexo më shumë