Tag Archives: futboll

Andi Koshi, kosovari i ri në PSV Eindhoven

Pasi kaloi të gjjtha grupmoshat në skuadrën mbretërore belge Anderlecht, talenti nga Gjakova Andi Koshi, ka arritur kontratën dhe transferin e parë ndërkombëtar. 16 vjeçari, i cili ka nënshtetësi belge dhe kosovare, ka arritur të shijojë transferin në klubin prestigjioz holandez, PSV Eindhoven. Mesfushori i ri, shpeshherë është krahasuar me …

Lexo më shumë

Vazhdon miqësorja Kosova vs. Haiti

futboll, ndryshimet klimatike, topi

E plotësuar: Ka nisur pjesa e dytë e ndeshjes miqësore Kosova- Haiti. Kombëtarja kosovare ka pasur shumë raste në pjesën e parë dhe ka luajtur mjaftë mirë, megjithatë ndeshja ka përfunduar pa lojëra. Interesim të madh për të ndjekur miqësoren Kosovë-Haiti, kanë shprehur edhe shumë persona me aftësi të kufizuata. …

Lexo më shumë