Tag Archives: flaket

Brazili nën flakë

brazili, flaket

Shifra rekorde të djegies së pyjeve në Brazil Instituti Kombëtar për Kërkime në Hapësirë në Brazil, ka thënë se zjarri në hapësirat pyjore dhe zonat tropikale të këtij shteti ka shënuar shifra rekorde këtë vit. Ky lajm vjen disa javë pasi presidenti brazilian, Jair Bolsonaro ka shkarkuar shefin e kësaj …

Lexo më shumë