Tag Archives: finok

Reçeta e ditës: Krem me kungull dhe finok

Është një recetë e thjeshtë me përbërës që mund t’i gjeni lehtësisht. Ju duhen vetëm 35 minuta për t’u përgatitur Përbërësit 1 finok 250 gr kungull fara kungulli (të pjekura) portokall vaj ulliri kripë piper Përgatitja 1.Qëroni finokun dhe ndajeni në pjesë, përveç zemrës. 2.Futeni bashkë me kungullin në 700 g ujë: lëreni …

Lexo më shumë