fbpx

Tag Archives: FIFA

Kosova – Mali Zi

kosova, dardanet, mali zi, eufa, fifa, euro 2020

Sonte arena e madhe për Kombëtarën e Kosovës Kosovës drejt rrugës për në kampionatin evropian i janë vështirësuar e cila i ka tri finale deri në fund të kualifikimeve dhe “dardanët” do t’i marrin ato një nga një. Fillimisht i gjithë fokusi është te ndeshja ndaj Malit të Zi, që …

Lexo më shumë

E sigurtë dhe autoritare

Stephanie Frappart , bbc, fifa

Të gjithë sytë ishin drejtuar nga ajo. Askush nuk do ta falte, nëse Stephanie do të gabonte Stephanie Frappart nuk dështoi në provën më të rëndësishme, atë që ndryshoi jetën e saj dhe i lejoi të hynte në histori si arbitrja e parë femër që drejton një finale të futbollit …

Lexo më shumë

FIFA po heton veprimet e futbollistëve shqiptarë të Zvicrës

shaqiri

Federata Ndërkombëtare e Futbollit, (FIFA), ka hapur një procedurë disiplinore ndaj futbollistëve të Zvicrës, Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka, lidhur me festimin e tyre pas golave që shënuan në ndeshjen kundër ekipit të Serbisë, të premten në kuadër të kampionatit botëror të futbollit. Të dy futbollistët shqiptarë nga Kosova, festuan …

Lexo më shumë