fbpx

Tag Archives: FBI

Shkarkohet nëndrejtori i FBI-së, Andrew McCabe

Nëndrejtorit të FBI-së, Andrew McCabe

Në një deklaratë të Prokurorit të Përgjithshëm, Jeff Sessions të premten në mbrëmje, u njoftua shkarkimi i menjëhershëm i Nëndrejtorit të FBI-së, Andrew McCabe, për “shkelje në detyrë”. “Bazuar në raportin e Inspektorit të Përgjithshëm, në përfundimet e Zyrës së FBI-së për Përgjegjësinë Profesionale, si dhe tek rekomandimi i zyrtarit …

Lexo më shumë

Publikohet raporti që akuzon FBI-në dhe Drejtësinë për njëanshmëri

dokumenti_fbi

Republikanët e Dhomës së Përfaqësuesve bënë publik një raport që më parë ishte i klasifikuar sekret, ku pretendohet se zyrtarët e lartë të zbatimit të ligjit janë treguar të njëanshëm kundër presidentit Donald Trump. Dokumenti u publikua i plotë dhe pa redaktime, pasi presidenti Trump e autorizoi publikimin e tij. Dokumenti iu …

Lexo më shumë

FBI, rihapet rasti i Ana Frank

ANNE FRANK

Pavarësisht dekadave të hetimit, ka ende pyetje rreth rastit të Anne Frank që ende askush nuk ka dhënë përgjigje. Si u gjet vendi ku Ana Frank u fsheh gjatë Holokaustit, mbetet ende mister, megjithëse babai Oto, i vetmi anëtar i familjes i mbijetuar, kaloi vite duke u përpjekur të arrijë …

Lexo më shumë